بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان در رابطه با اهانت نشریه فرانسوی

دسته‌بندی نشده

بسم الله الرحمن الرحیم

         وما ارسلناک الا رحمه للعالمین          

بدون تردید پیامبر گرامی اسلام (ص)، پیامبر رحمت و رافت برای تمام عالمیان است و از این رو اهانت به این پیامبر، اهانت به کل بشریت و اهانت به ارزش‌های اخلاقی پذیرفته شده جهانی است؛ علاوه بر اینکه این کار به معنی اهانت به اعتقادات و ارزش‌های تمام پیروان این پیامبر بزرگوار است.

اهانت مجدد نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” به ساحت مقدس پیامبر بزرگوار اسلام، از این قبیل است. بنابراین چنین اقدامی هم به معنی نقض قوانین پذیرفته شده‌ی بین‌المللی وهم در تضاد با اصول مسلم اخلاقی است.

شورای علمای شیعه افغانستان اقدام این نشریه گستاخ و بی‌منطق و متعصب را با شدید‌ترین الفاظ محکوم می‌نماید و از این طریق اولاً از مقامات ذیربط فرانسوی می‌خواهد که عوامل مجرم این اهانت را مورد محاکمه قرار داده و به جزای اعمال شوم و ننگین‌شان برسانند.

دوم، از تمام سازمان‌‌های مدافع حقوق بشر و سازمان‌های مبارزه با افراطیت و تروریزم می‌خواهیم که آنها نیز به نوبه‌ی خویش عوامل این جسارت را با شدیدترین وجه، مورد بازخواست و مجازات قرار دهد؛ زیرا که این نوع اقدامات منجر به تشدید خشونت و افراطیت و در نهایت تروریزم می‌گردد.

سوم، از همه‌ی وجدان‌های آزاده، مخصوصاً مسلمانان عالم می‌‌خواهیم که در برابر این اهانت ساکت ننشسته، از تمام شیوه‌‌های قانونی و منطقی اعتراضات‌شان را ابراز دارند، تا هم عوامل مجرم این اهانت مجازات گردند و هم جلوی تکرار این نوع اعمال زشت و شرم آور گرفته شود.

             و السلام

        شورای علمای شیعه افغانستان

            کابل _ ۱۶/۶/۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *